Перейти до основного вмісту

Григорій Чурілов: «Кожен новачок у «Буковині» – це результат ретельної селекційної роботи»

Григорій Чурілов: «Кожен новачок у «Буковині» – це результат ретельної селекційної роботи»

Спортивний директор «Буковини» Григорій Чурілов у розлогому інтерв’ю клубній пресслужбі розповів про особливості підготовки команди на закарпатському зборі, оцінив перші тижні роботи нового тренерського штабу на чолі з Сергієм Шищенком та пояснив, чим саме першоліговий клуб приваблює гравців з УПЛ. Окрім того, Григорій Володимирович розкрив деталі створення «Буковини-2», яка готується до історичного дебюту у Другій лізі. 

- Григорію Володимировичу, друге літо поспіль «Буковина» проводить збори в Поляні Закарпатської області. Чим зумовлений такий вибір і чи виправдовує він себе?

- Тут, саме в Поляні на Закарпатті, створений комплекс умов, який сприяє вибору саме цієї локації для проведення літніх зборів. По-перше, місцевість і клімат середньогір’я – з точки зору фахівців тут хороші умови саме для функціональної підготовки футболістів. По-друге, тут є дуже хороше поле, яке витримує і спеку, і дощі. Це вже перевірено ще з минулого року. По-третє, фактор погоди, адже тут не так спекотно за рахунок місцевості. Так, буває і 30°C, але команда дуже гідно виглядає і нормально тренується при таких умовах. Все одно вночі стає відчутно прохолодно, тому спека переноситься трохи легше. Але, звичайно ж, головне при виборі локації для проведення зборів – це не лише поле і супутні фактори, а й всі умови в комплексі, інфраструктура. У готелі «Solva» зі всіх схожих комплексів, які можна розглядати, ціна-якість на найкращому рівні. Тут є професійні умови для всього. Є пральня, сушильні машини, спа-центр, басейни, сауни. Для медичного штабу є все, що потрібно. Також у цій локації зручно планувати контрольні матчі, адже багато команд або розташовуються неподалік, або ж їм не так довго добиратися, як, наприклад, «Скалі 1911» зі Стрия. Всі ці чинники сприяють для якісного проведення літніх зборів. 

- Тренерський штаб Сергія Шищенка розпочав працювати у «Буковині» менше трьох тижнів тому. Як оновлений тренерський штаб себе зарекомендував за цей короткий період і чи помітні уже якісь перші результати роботи цих фахівців?

- Сергій Шищенко – кваліфікований тренер, який має свій впізнаваний стиль, що дуже важливо. Цей стиль, на мій погляд, відповідає всім вимогам сучасного футболу. І ті фахівці, які з ним працюють, на сто відсотків також відповідають цьому. Звичайно, робота на зборах – це завжди важко. Але якраз на зборах закладається весь той фундамент на сезон, а в даному випадку – на першу частину сезону. Робота ведеться комплексно і за тим планом, який розробив тренерський штаб. І це вселяє певний оптимізм, адже тренування інтенсивні, різноманітні, збалансовані. При цьому всьому важливо грати спаринги. Заключний контрольний поєдинок на закарпатських зборах проведемо проти «Металіста», а вже після повернення до Чернівців на нас також очікують цікаві матчі, адже це будуть спаринги і з новачком УПЛ «Епіцентром», і з командою, яка протягом декількох сезонів виступає у Прем’єр-лізі – львівським «Рухом». Якщо підсумувати, то план підготовки «Буковини» до старту нового сезону на пристойному рівні, тренерський штаб знає, що робить. 

- У літнє міжсезоння команду поповнили вісім нових виконавців. На цьому трансферна кампанія вже завершення чи до початку сезону ми ще побачимо новачків? 

- Ми точно не будемо зупинятися на цьому. Ми постійно працюємо над покращенням рівня гравців у складі команди. І навіть на цьому відрізку часу помітно, наскільки здорова конкуренція зараз є у нас. Вона сприяє розвитку команди, прогресу і підвищенню її рівня. Якщо на одну позицію претендують практично по два рівноцінні гравці, які знають, що нікому нічого не гарантовано, то гратимуть ті футболісти, які за спортивним принципом сильніші на даний момент. Це оптимальний варіант, так і повинно бути. 

- Майже всі літні новачки приєдналися до «жовто-чорних» з клубів УПЛ. Той-таки Євген Підлепенець відмовив декільком клубам з Прем’єр-ліги та віддав перевагу першоліговій «Буковині». Які аргументи схиляють футболістів прийняти пропозицію саме нашого клубу? 

- Видатний український тренер Микола Петрович Павлов колись сказав, що «одна людина може тільки все розвалити». Щось справді якісне і дійсно високого рівня будується лише колективом. Це комплексна робота. По-перше, потрібно віддати належне і виразити вдячність нашому керівництву, яке у такий непростий час вірить у проєкт і гідно його фінансує. По-друге, за ці півтора року не було жодного випадку, щоб перед кимось не були виконані якісь умови або домовленості. Тренерський штаб, філософія команди, амбітні завдання приваблюють багатьох гравців. Завжди кажуть, що краще підійматися вгору, ніж падати вниз. На даний момент в «Буковині» є всі умови для того, щоб розвиватися і прогресувати, досягати амбітних цілей. Хлопці це знають і наглядно бачать, тому і обирають «Буковину».

- «Буковина» як клуб продовжує крок за кроком розвиватися. Поступово розширюється і штат аналітиків, скаутів. Наскільки вже помітний результат роботи цих фахівців? 

- Є різні філософії, концепції, моделі. Хтось хоче все і одразу – з місця в кар’єр, так би мовити. У нашому випадку такого немає - ми крокуємо поступово і з чітким розумінням. Ми беремо приклади з найкращих клубів і адаптуємо їх під свої реалії. Звичайно, у нас немає якихось грандіозних можливостей, але мінімодель має працювати за тими самими принципами і правилами. І аналітики, і скаути повинні бути в клубі, адже це вимоги сучасного футболу, це конкуренція. Інколи питання трансферу гравця вирішують не дні, а навіть хвилини і секунди. Присутність таких людей у клубі 100% необхідна, бо у сучасному конкурентному футболі без цього нікуди. І ці люди виконують свою роботу належним чином. Це вже перевірено за той невеликий проміжок часу, який був. Наприклад, завдяки командній роботі у «Буковину-2» було відібрано велику кількість кандидатів у загальний список. Звичайно, цей список постійно зменшується, але тренерський штаб має змогу обирати потрібних гравців. Так само і для першої команди було відібрано сотню кандидатів, створені певні профайли, характеристики, описи, статистика, відео тощо – все системно. Ми всі працюємо задля однієї мети – зробити команду сильнішою, кращою, конкурентнішою. 

- Ви згадали про «Буковину-2», яка готується до дебюту у Другій лізі. Чи можете трішки розповісти про цю команду? З якою метою вона створюється і хто за неї гратиме? 

- Приємно, що у сезоні 2024/25 команда «Буковина» U-19 гідно виглядала у тих змаганнях, у яких брала участь. Це і чемпіонат України U-19 серед команд Першої ліги, і чемпіонат Чернівецької області. Місцевих гравців у складі «Буковини» U-19 було приблизно 70%. Всім хлопцям був наданий шанс, до всіх них було однакове ставлення, яке базується на спортивних принципах та на умовах здорової конкуренції. Але Друга ліга ПФЛ – це вже зовсім інший рівень, якщо порівнювати з ДЮФЛУ. Там зовсім інша інтенсивність, зовсім інший рівень єдиноборств, інша атмосфера. Тому зараз «Буковина-2» готується до старту у професіональному футболі під рівень зовсім інших вимог та стандартів. Команда проводить літні збори у Чернівцях, тому що є багато селекційної роботи і постійний перегляд футболістів. Знову ж таки, кістяк команди буде сформований на основі тих гравців, які минулого сезону грали за «Буковину» U-19, там і місцеві хлопці є. Ті умови, які для них створені, дадуть можливість проявити себе вже саме у дорослому футболі. Головна мета «Буковини-2» - це те, щоб за певний відрізок часу, можливо, півсезону або ж сезон, один-два виконавці потрапили в першу команду. І це вже буде виправданням існування цього проєкту. Він повинен сприяти розвитку гравців і дати їм впевненість, що немає нічого неможливого.